Hakkımda

Anasayfa / Hakkımda

Biyografi

1993 yılında Gaziantep’te doğan Klinik Psikolog Samet Gürkan Ustaoğlu, ilköğrenimini Gaziantep’te, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı. 2018 yılında Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde PDR Anabilim Dalı’nı bitirdi. Ardından özel bir eğitim kurumu bünyesine okul psikolojik danışmanı olarak 2 yıl hizmet verdi. 2019 yılında İstanbul Kent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Psikoloji Anabilim Dalı Klinik Psikoloji yüksek lisans öğrenimine başladı ve 2021 yılında “Yaygın Anksiyete Bozukluğu Görülen Yetişkin Bireylerde Bilişsel Davranışçı Terapinin Etkililiği” konulu projesi ile uzmanlık eğitimini tamamlamıştır.

Lisans eğitimi sırasında, 4 yıllık sürede hem gönüllü hem zorunlu stajlar yaparak saha da stajyer olarak çalıştı. Profesyonel psikolojik destek ihtiyacı olan bireylerin(Psikolojik Danışma Merkezleri), özel eğitime ihtiyaç duyan bireylerin(RAM) , üstün zekalı bireylerin(BİLSEM), MEB’e bağlı okullardaki öğrencilerin(orta ve lise öğrenim) takibinin ve vaka gözlemlenmesinin yanında Kurumsal Endüstriyel Sanayi Firması bünyesinde İnsan Kaynakları Departmanı’nda gönüllü stajlarda yer almıştır.

S. Gürkan Ustaoğlu, Klinik Psikolog olmak üzere, Bilişsel Davranışçı Terapisi ile 3. kuşak Kabul ve Adanmışlık Terapisi yaklaşımları kapsamında yetişkin bireylere; Depresyon, Yaygın Anksiyete(Kaygı) Bozukluğu, Panik Atak, Obsesif Kompulsif Bozukluğu, Sosyal Fobi, Travma Sonrası Stres Bozukluğu, Öfke Kontrolü, Stres Yönetimi, Sınav Kaygısı, Akademik Endişeler, Uyum Problemleri, Değersizlik Duygusu, Boşlukta Hissetme, Özgüven Problemleri gibi birçok alanda psikolojik danışmanlık hizmeti vermektedir.

Kendi istediklerimi, kendi istediğim şekilde yazdığım bloglarımı okumak için takip edebilirsin.